India Plantation Bababudan AA, zrnková káva

Zrnková káva Lighthouse Coffee India Plantation Bababudan AA to je výberová káva (trieda AA) s chuťou horkej čokolády, sladkého karamelu a tabaku, ktoré sa spájajú s jemne praženými lieskovými orieškami.


V pozadí sú jemné tóny škorice, kardamonu, muškátového orieška, klinčekov a korenia, ktoré rastú popri kávovníkoch. Predĺžená dochuť pripomína vlašské orechy.


Lighthouse Coffee India Plantation Bababudan AA je perfektná univerzálna káva na espresso, americano ale aj filter, výborne chutí aj v mliečnych kombináciách ako latté alebo cappuccino.

 

100% Arabica čerstvo upražená na Slovensku! 

 

Ak si želáte kávu pomlieť, prosím, napíšte nám to poznámky v nákupnom košíku pri vypĺňaní vašich údajov.

Hmotnosť v gramoch
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Dostupnosť Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
€7,90 €15,90 €29,90 od €7,90
India Plantation Bababudan AA, zrnková káva
lighthouse coffee india 0004
Tip
Spokojnosť zákazníkov
1000+
spokojných zákazníkov
packeta
2000+
výdajných miest Packeta
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 60 €
Doručenie do 24 hodín
pre objednávky do 12.00 hod.

Lighthouse Coffee India Plantation Bababudan AA zrnková káva

Zrnková káva Lighthouse Coffee India Plantation Bababudan AA to je výberová káva (trieda AA) s chuťou horkej čokolády, sladkého karamelu a tabaku, ktoré sa spájajú s jemne praženými lieskovými orieškami. V pozadí sú jemné tóny škorice, kardamonu, muškátového orieška, klinčekov a korenia, ktoré rastú popri kávovníkoch. Predĺžená dochuť pripomína vlašské orechy.

Lighthouse Coffee India Plantation Bababudan AA je perfektná univerzálna káva na espresso, americano ale aj filter, výborne chutí aj v mliečnych kombináciách ako latté alebo cappuccino.
 
100% Arabica čerstvo upražená na Slovensku!

Pestuje sa v juhozápadnom regióne Indie Bababudan v provincii Mysore na úrodných svahoch pohoria Karnataka v nadmorských výškach 1 400 – 1 800 metrov.

Kávy z tejto oblasti sú najznámejšie a najobľúbenejšie zo všetkých indických káv. Veľmi kvalitné veľké AA zrnká sú spracované mokrou metódou.

Zabalená je v špeciálnom obale na kávu s aromaventilom, ktorý zachováva čerstvosť a vôňu kávových zŕn. Kvalitný aromaventil garantuje, že dostanete do rúk vždy kávu s plnou arómou a skvelou chuťou.

Obaly Lighthouse Coffee sa navyše vďaka jednoduchému zip systému dajú opakovane otvárať a uzatvárať. Kávu chránia pred vlhkosťou a stratou vône.

lighthouse coffee india cerstvo prazena kava_0014

Baba Budan prepašoval kávu v brade 

India je aktuálne 6. najväčší producent kávy na svete. Ako sa káva dostala do tohto regiónu? Príbeh hovorí, že kávová história v Indii sa začala siedmimi svätými semienkami.

Súfijský svätec Baba Budan sa koncom 17. storočia vybral z Indie na púť do Mekky. Na spiatočnej ceste sa zastavil v meste Mocha v Jemene, kde ochutnal tmavú sladkú tekutinu zvanú Quahwa.

Bola to láska na prvý dúšok. Pestovatelia v Jemene vedeli, že káva je jedinečná a snažili sa chrániť svoj kávový obchod. V tých časoch ju vyvážali do iných častí sveta v praženej forme, aby si nikto nemohol dopestovať svoju vlastnú. Vynášať semená zelenej kávy z Arábie bolo prísne zakázané. 

 

Mních Baba Budan sa však do kávy zamiloval tak, že bez neho sa nechcel vrátiť do Indie. Sedem semien zelenej kávy si tak schoval do brady, aby mu ich cestou späť nezhabali. Keďže číslo sedem je v islamskom náboženstve posvätné, svätcov akt nosenia siedmich kávových zŕn sa považoval za náboženský čin.

Po mníchovi pomenovali pohorie 

Po návrate z púte zasadil Baba Budan sedem semien kávy na nádvorí svojej pustovne v Chikmagalure v Karnatake, ktorá sa tak stala rodiskom a pôvodom kávy v Indii. Kávovníky sa postupne rozšírili ako výsadby na dvoroch aj do okolitých pohorí Chandangiri. Aby sa ľudia poďakovali súfijskému svätcovi za jeho úsilie, pomenovali na jeho počesť celé pohorie ako Baba Budan Giri ("Giri", čo znamená kopec).

V 18. storočí tu začali britskí podnikatelia pestovať kávu vo veľkom a premenili lesy v južnej Indii na komerčné kávové plantáže. India sa premenila na obrovského prispievateľa do globálneho exportu kávy.

Kávovníky sa pestujú prevažne na úrodných svahoch pohoria Karnataka v nadmorských výškach 1 400 – 1 800 metrov. Kávy Mysore sú najznámejšie a najobľúbenejšie zo všetkých indických káv. Celkový chuťový profil je veľmi jedinečný, s príjemným korenistým nádychom.

Lighthouse Coffee India Plantation Bababudan AA má chuť tmavej horkej čokolády, sladkého karamelu a tabaku, ktoré sa spájajú s jemne praženými lieskovými orieškami. V pozadí sú jemné tóny škorice, kardamónu, muškátového orieška, klinčekov a korenia, ktoré rastú popri kávovníkoch. Predĺžená dochuť pripomína vlašské orechy.

 

Lighthouse Coffee India Plantation Bababudan AA je perfektná káva na espresso, americano ale aj filter, výborne chutí aj v mliečnych kombináciách ako latté alebo cappuccino.

Káva pražená na Slovensku!

Prečo je lepšie kúpiť si kávu upraženú na Slovensku? Nestojí dlho v skladoch ani v regáloch, a preto je jej chuť a aróma oveľa výraznejšia oproti klasickým kávam. 

Pomalé a šetrné praženie v nej zachováva viac antioxidantov a zdraviu prospešných látok. Je ideálna do každého kávovaru, chutí aj zalievaná. Vyskúšajte kvalitnú čerstvo praženú kávu za skvelú cenu.

Dodatočné parametre

Kategória: Čerstvo pražená káva Lighthouse Coffee
Záruka: 1 rok
Káva: zrnková
Zloženie: 100% Arabica
Spracovanie: suché
Krajina pôvodu: India
Krajina praženia: Slovensko
Príprava: Espresso kávovar, alternatívne prípravy

Praženie kávy Lighthouse Coffee Colombia Supremo Rio Magdalena